Jak uvázat šátek?

Tipy a triky jak uvázat šátek

Chcete se nechat inspirovat při vázaní čtvercového šátku? Potom si nenechte ujít video od módní a kosmetické guru Michelle Phan.
Dozvíte se, jak si z šátku například uvázat stylovou plážovou tašku a mnoho dalších úžasných nápadů!

 

 

Šátek seskládáme do pruhu dle diagonály. Poté jej přehneme na polovinu. Nyní je jen na vás, zda necháte smyčku seskládanou nebo ji trochu rozvinete, jako já na obrázku. Přehnutý šátek si dáme za krk a posléze vpředu provlíkneme volné cípy smyčkou. Pak stačí utáhnout a upravit.

Návod na uvázání šátku

 

 

 

Šátek opět složíme, umístíme jej za krk a cípy vpředu zajistíme dvěma uzlíky.Nyní šátek překřížíme a následně přehodíme připravené oko s cípy přes hlavu.

Šátek návod na uvázání

 

 

 

Šátek seskládáme do pruhu dle diagonály. Obtočíme jej kolek krku se středem umístěným v přední části. dJakmile máte cípy vpředu,  nadzvednete již obmotaný střed šátku a shora dolů protáhnete cípy vzniklou mezerou.

Typ na uvázání šátku

 

 

 

Je více možností, jak šátek zakončit, při obmotání zepředu. První fotografie ukazuje výše popsaný způsob. Na druhé fotografii je navíc pod šátkem kolem krku umístěn uzlík svazující cípy, ty tak drží pohromadě. Třetí fotografie ukazuje prosté omotaní bez jakékoliv další úpravy.

Jak na uvzazni satku

 

 

 

Šátek přehněte tak, aby tvořil obdélník. Začněte skládat a vytvořte ze šátku tenčí proužek. Zavažte na dva uzlíky a ty natočte mírně do strany krku. Hodí se k blazeru.

Jak uvazat satek kolem krku

 

 

 

Špičku přehněte ke špičce a opět poskládejte, jako u první varianty. Vytvořte kravatový uzel a přední konec nechte kratší, než ten pod ním. Šátek uvázaný kravatovým způsobem vám bude slušet s košilí. Šátek nemusí být nutně ozdoba krku, můžete s ním ozdobit také kabelku.

Satek kolem krku Uvazani satku na kabelku

 

Zdroj: Dívčí magazín

 

 

Další způsoby ZDE